2013. május 20.

Világbajnokság

Minap átfutva a helyi sajtót, az az érzésem támadt, hogy valami otthoni írást olvasok.
Tegnap este volt a jégkorong világbajnoki döntő, ahol nem kis meglepetésre bejutott a fináléba a svájci nemzeti válogatott.
Jól kezdtek, de már az első harmad vége felé érezhető volt a svéd nyomás, amit gólokkal tettek egyértelművé.
Végül a svédek nyertek, meglehetősen nagy arányban, 1:5 lett az eredmény. Ez a nagyarányú győzelem annak is köszönhető, hogy a svájci tréner az utolsó 5 percben levitte a kapust és támadó játékos beállításával próbálta meg a lehetetlent. Ritkán láttam olyat, hogy ez sikerült volna. Most sem.
Ettől eltekintve nagyon szép eredménye a svájci gárda részéről az ezüst érem megszerzése, hisz a VB előtt egy lyukas garast sem adtak volna érte, hogy egyáltalán a négybe kerül. Másrészről 1935 óta tudtak felmutatni hasonló eredményt. Az nem mostanában volt.

Picit meglepődtem egyes sajtóorgánumokon, ahol az öröm helyett kritikát fogalmaztak meg a csapattal szemben, miszerint hiányzott az arrogancia a fiúkból, nem voltak kellően motiváltak és hasonlóak.

Szerintem, csatlakozva a privát kommentelőkhöz, igenis nagy eredmény. Méltán lehetnek büszkék magukra.

1 megjegyzés:

1. Nézd meg a BL döntőket, kézi foci bármi. A vesztes miért omlik össze ott a pályán??????
    Könyörgöm, annak nem lehet felhőtlenül örülni hogy egyetlen egy csapat volt csak jobb náluk? mindenki utánuk van?
    érthetetlen számomra ez az ezüstös összeszakadás.